کاهش کمیسیون و اسپرد در بروکر های معتبر فارکس
برگشت نصف کمیسیون و هزینه اسپرد در بروکر های alpari آلپاری ، litefinance لایت فایننس ، amarkets آمارکتس

شاخص اطمینان مصرف‌کنندگان آمریکا (CB) یا شاخص CCI چیست؟


litefinance broker logo
معامله در بازار های مالی با بروکر لایت فایننس پشتیبانی آنلاین و فارسی
  Consumer Confidence Index
  شاخص اطمینان مصرف‌کننده
اهمیت خبر متوسط
انتشار معمولاً در آخرین سه‌شنبه ماه میلادی
مشاهده آمار شاخص اطمینان مصرف‌کننده تقویم اقتصادی فارکس

شاخص اعتماد مصرف کنندگان برای پیش بینی میزان بیکاری و وضعیت کلی اقتصاد استفاده می شود و شاخص پیشرو چرخه تجاری محاسبه می‌شود.

شاخص CCI یا شاخص اطمینان مصرف‌کننده CB به طور ماهانه تهیه می‌شود و شامل ۵۰ سؤال می‌شود. این ۵۰ سال به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تقریباً تمامی جوانب زندگی مصرف‌کننده را در بر می‌گیرند. به طور مثال وضعیت کسب‌وکار شخص چگونه است؟ یا وضعیت فعلی و آتی اشتغال فرد تا چه اندازه امیدوار کننده است؟

این شاخص برای فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) اهمیت زیادی دارد و می‌تواند بر سیاست‌های پولی فدرال رزرو تأثیر بگذارد. این گزارش با ارزیابی وضعیت ۵ هزار مصرف‌کننده به دست می‌آید. این گزارش نشان می‌دهد که مردم چه انتظاراتی دارند و چه حسی نسبت به چند ماه آینده دارند؟ به طور مثال مصرف‌کننده تا چه اندازه نسبت به خرید کالاهای مصرف گران اطمینان دارد؟

سطح خنثی این شاخص برابر است با ۱۰۰ واحد. اعداد زیر ۷۵ نگران‌کننده است و اعداد بالای ۱۲۵ هم خوب است. سقوط شدید شاخص اطمینان مصرف‌کننده می‌تواند نشانه‌ای از تضعیف اقتصاد آمریکا باشد. با این حال بایستی توجه داشت که این شاخص همبستگی بالایی با شاخص مخارج مصرف‌کنندگان ندارد. شاخص اطمینان مصرف‌کننده تنها زمانی برای بازار اهمیت دارد که بیش از ۵ واحد تغییر کند.

وقتی مردم از ثبات اقتصادی و درآمدی خود اطمینان دارند، مخارج و پس‌انداز خود را افزایش می‌دهند. این یعنی مصرف‌کنندگان به آینده خوش‌بین هستند و اعتماد بیشتری به شرایط اقتصادی دارند. این مسئله برای رشد فعالیت‌های اقتصادی ضروری است. اما اگر مصرف‌کنندگان ناامید باشند و به آینده مالی و اقتصادی خود بدبین باشند، به احتمال زیاد اقتصاد آمریکا تحت فشار خواهد بود. مصرف کننده‌ای که ناامید است، سعی می‌کند کمتر خرج کند.

خوش‌بینی مصرف‌کنندگان می‌تواند شرایط را برای افزایش نرخ بهره و سیاست‌های انقباضی آماده کند. در مقابل بدبینی مصرف‌کنندگان هم می‌تواند فدرال رزرو را برای کاهش نرخ بهره وادار کند.

خلاصه

  • شاخص اعتماد مصرف کنندگان برای پیش بینی میزان بیکاری و وضعیت کلی اقتصاد استفاده می شود و شاخص پیشرو چرخه تجاری محاسبه می‌شود .
  • یعنی مصرف‌کنندگان آمریکایی تا چه اندازه به آینده اقتصادی آمریکا و وضعیت مالی خودشان خوش‌بین هستند ؟
  • شاخص CCI یا شاخص اطمینان مصرف‌کننده CB به طور ماهانه تهیه می‌شود و شامل ۵۰ سؤال می‌شود که از ۵/۰۰۰ خانواده پرسیده میشود !
  • این ۵۰ سؤال به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تقریباً تمامی جوانب زندگی مصرف‌کننده را در بر می‌گیرند.
  • این شاخص برای فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) اهمیت زیادی دارد و می‌تواند بر سیاست‌های پولی فدرال رزرو تأثیر بگذارد.
  • سطح خنثی این شاخص برابر است با ۱۰۰ واحد. اعداد زیر ۷۵ نگران‌کننده است و اعداد بالای ۱۲۵ هم خوب است. سقوط شدید شاخص اطمینان مصرف‌کننده می‌تواند نشانه‌ای از تضعیف اقتصاد آمریکا باشد. این شاخص تنها زمانی برای بازار اهمیت دارد که بیش از ۵ واحد تغییر کند.
آخرین توییت
تکنیکال
#47
tweet number 47

روند یک تریدر برای رسیدن به موفقیت

این روند ساده نیست اما در عین حال لذت بخش و پر از مطالب آموزنده، هم در کار و هم در زندگیتان را به همراه دارد

propiy