کندل استیک (CandleStick)

آمین رضائی
مدرس دوره
فصل ها
1
تعداد جلسات
5
مدت دوره
02:53:11
نوع دوره
رایگان
آخرین آپدیت
30 مهر 1402
جزوه آموزشی
ندارد
کاهش کمیسیون و اسپرد تریدر 98 را به عنوان آی بی خود انتخاب کنید تا کمیسیون کمتری پرداخت کنید.

ویدیوی های دوره

کندل استیک
ویدیوی 1 آشنایی با کندل استیک
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 2 الگو های تک کندلی
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 3 الگو های دو کندلی
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 4 برآیند کندلی - الگو های سه کندلی
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 5 جمع بندی الگو های کندلی - کارگاه عملی
رایگان قابل مشاهده برای همه

توضیحات دوره

یکی از ابزارهای پراستفاده در بین معامله گران، تحلیل تکنیکال می باشد و در این تحلیل نمودارهای کندل استیک – Candlestick یا شمعی ژاپنی نیز کاربردی ترین و خاص ترین شیوه در این تحلیل خواهند بود.

کندل استیک یا نمودار شمعی، یکی از انواع نمودارهای پر استفاده در تحلیل تکنیکال است که مشابه سایر نمودارها، تغییرات قیمتی سهام را نشان می‌دهد. کندل استیک برای اولین بار توسط ژاپنی‌ها مورد استفاده قرار گرفت. از همین رو به آن نمودار شمعی ژاپنی نیز گفته می‌شود. تحلیلگران با یادگیری اصول کندل شناسی می‌توانند از روی شکل کندل ها، رفتار فروشندگان و خریداران یک سهم را بررسی کنند. به کمک شمع های ژاپنی می توان به راحتی به یک تصویر کلی از احساسات بازار و نیز کلیه معامله گران رسید.

کندل ها را می توان بیانگر رفتار، احساسات و نوع تصمیمات خریداران و فروشندگان به شمار آورد. معامله گران با آموزش کندل شناسی می توانند چارت ها را به صورت دقیق تر مشاهده نمایند و حرکت قیمت یا نرخ را به صورت جزء به جزء مورد رصد قرار دهند. با استفاده از کندل ها و الگوهای کندلی افراد می توانند به غیر از تعیین نواحی حمایت و مقاومت در رابطه با نقاط ورود به خروج نیز بهترین گزینه را تشخیص دهند.

سوالی دارید؟

معامله گران تریدر 98 آماده پاسخگویی به شما هستند.