کتاب معامله گری با ذهن آگاهانه - گری دیتون


نام کتاب معامله گری با ذهن آگاهانه
نام کتاب ( انگلیسی ) Trade Mindfully
نویسنده گری دیتون
موضوع روانشناسی
کتاب صوتی گوش دادن به کتاب صوتی

کتاب معامله گری با ذهن آگاهانه یکی از بهترین کتاب ها در زمینه در روانشناسی بازارهای مالی است. مطالعه این کتاب به تمام فعالان بازارهای سرمایه توصیه می‌شود. این کتاب در تمامی بازارهای مالی از جمله بازار سهام، فارکس، بازار آتی و … کاربرد دارد.

درباره کتاب معامله گری با ذهن آگاهانه : 

معامله گران برای انجام معاملاتی موفق، نه تنها باید با شیوه های اثربخش معامله گری و روش های مدیریت صحیح وجه نقد آشنایی داشته باشند. بلکه باید توانایی رویارویی با چالش‌های روحی و احساسی موجود در محیط پر از نوسان بازار سرمایه را نیز کسب کنند.

بُعد روانشناختی معامله گری بسیار مهم است، دلیل آن هم نسبتاً ساده است: معامله‌گران اغلب ظرف مدت کوتاهی سهام های مختلفی را خرید و فروش می کنند و باید تصمیمات سریعی اتخاذ کنند، که این تصمیمات با باری احساسی همراه هستند و کنترل و مهار احساسات در خلال تصمیم گیری امری ناممکن است. بعلاوه تصمیم گیری فرایندی است که معامله گر بایستی در طول آن دارای حضور ذهن باشد. معامله گر همچنین نیاز به نظم و انظباط ذهنی دارد. بنابراین باید برنامه های معاملاتی از پیش برای خود تعیین کند و به آن ها پایبند بماند و بداند که چه زمانی باید از معاملات خارج شود و سود یا زیانشان را شناسایی کند.

این کتاب به سه بخش تقسیم شده است. در بخش یک (فصول یک تا چهار) مشکلات منحصر به فردی را که معامله‌گران با آن‌ها مواجه می‌شوند، اعم از ذهنی و احساسی، به بحث می‌گذاریم. قطعاً، معامله‌گران برا موفقیت در معامله‌گری ابتدا باید بدانند که چه چیزی باعث عدم موفقیتشان می‌شود. در بخش دو (فصول پنج تا هشت) به معرفی «ذهن آگاهی» می‌پردازیم، به این که ذهن آگاهی چیست، چگونه می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا با چالش‌های ذهنی و احساسی خود در معامله‌گری مقابله کنند و چطور ذهن آگاهی را بکار گیرند. در بخش سه (فصول نه تا یازده) فرایندی ساختاریافته در روانشناسی معامللات را ارائه خواهیم داد، فرایندی متشکل از سه بازه زمانی به همراه مهارت‌های ذهنی ارزشمند قابل کسب توسط معامله‌گران که می‌تواند آن‌ها را در راه پیشرفتی مستمر قرار دهد به گونه ای که در بازی معامله‌گری به حد اعلا و تبحر دستی بایند.

یکی از مفاهیم اصلی که در کتاب معامله گری با ذهن آگاهانه به آن پرداخته شده «ذهن آگاهی» است. ذهن آگاهی همان هشیاری در لحظه‌ی حال است.

درباره نویسنده : 

گری دیتون، دکتر روانشناس، بعنوان روانشناس در زمینه ی معاملات، مدرس معامله گری و معامله گر فعال در قراردادهای آتی S&P e-mini و بازارهای ارز، روانشناسی و معاملهگری را در کار خود، درهم آمیخته است. او طی برنامهای به نام دیپ پرکتیس 2 مهارتهای پیشرفته ی معامله گری را به معامله گران آموزش میدهد. این برنامه، برنامه ی آموزشی هفتگی است که بصورت آنلاین برگزار میشود و معامله گران بطور همزمان هم مهارت تفسیر نمودارها را فرا میگیرند و هم موقعیتهای روانشناختی ای که باعث میشود بینش و درکی جدید از معامله گری کسب کنند.

گری، سخنران بین المللی محبوبی است که تا به حال در انگلستان، سنگاپور، مالزی، استرالیا و ایالات متحده برای معامله گران جلسات سخنرانی برگزار کرده است. وی مدرک دکترای خود را از دانشکده تحصیلات تکمیلی روانشناسی کاربردی و حرفه ای، دانشگاه روتگرز  اخذ کرده است. وی رئیس مؤسسهای مشاورهای در زمینه ی معامله گری است.

فهرست مطالب کتاب :

بخش اول: شناخت ذهن

 • فصل اول؛ نقاط کور ذهنی معاملهگران
 • فصل دوم؛ احساسات قوی در معاملهگری
 • فصل سوم؛ تلاش برای مهار و حذف احساسات
 • فصل چهارم؛ ضرورت وجود احساسات در معاملهگری

بخش 2: استفاده از به روز ترین روشهای روانشناسی

 • فصل پنجم؛ ارتقاء روانشناختی معاملهگران در گرو طرز تفکری متفاوت
 • فصل ششم؛ با تمرین ذهن آگاهی، با حضور ذهن معامله کنید
 • فصل هفتم؛ گسلش: مهارت پیشرفتهای در ذهن آگاهی
 • فصل هشتم؛ معاملهگری مبتنی بر پذیرش و تعهد

بخش 3: حداکثر سازی عملکرد معاملاتی خود

 • فصل نهم؛ فرایند روانشناسی معاملات: آمادگی در سطح بالا
 • فصل دهم؛ فرایند روانشناختی معاملهگری: اجرای اثربخش
 • فصل یازدهم؛ فرایند روانشناسی معاملهگری: خودارزیابی سازنده
 • فصل دوازدهم؛ سخنان آخر

صوت این کتاب به صورت کامل ( در کل به مدت 24 ساعت ) تمام شده است و بزودی به صورت کامل در سایت آپلود خواهد شد.

 

مقدمه

عنوان : سرآغاز مولف

فصل اول

عنوان : نقاط کور ذهنی معامله گران - قسمت اول

فصل اول

عنوان : نقاط کور ذهنی معامله گران - قسمت دوم

فصل اول

عنوان : نقاط کور ذهنی معامله گران - قسمت سوم

جهت گوش دادن رایگان به بقیه قسمت ها ، لطفا وارد حساب کاربری خودتان شوید و یا ثبت نام کنید.