آشنایی با فاندامنتال بازار جهانی فارکس

اسمارت مانی
مدرس دوره
فصل ها
1
تعداد جلسات
10
مدت دوره
03:15:27
نوع دوره
رایگان
آخرین آپدیت
24 خرداد 1402
جزوه آموزشی
ندارد
کاهش کمیسیون و اسپرد تریدر 98 را به عنوان آی بی خود انتخاب کنید تا کمیسیون کمتری پرداخت کنید.

ویدیوی های دوره

آشنایی با فاندامنتال
ویدیوی 1 تعریف چرخه اقتصادی و عوامل موثر بر آن
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 2 تعیین چرخه اقتصادی کشورها و کاربرد آن
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 3 تعریف تولید ناخالص داخلی (GDP) و عوامل موثر بر آن
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 4 کاربرد GDP در چرخه اقتصادی و قیاس GDP کشورها
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 5 تعریف سیاست های پولی و عوامل تعیین‌کننده آن
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 6 کاربرد نرخ بهره در چرخه اقتصادی کشورها
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 7 تعریف بازار مشاغل و عوامل تعیین کننده آن
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 8 کاربرد بازار مشاغل در چرخه اقتصادی کشورها
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 9 تعریف تورم و معرفی شاخص‌های تورمی
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 10 کاربرد تورم در چرخه اقتصادی کشورها و ارتباط آن با سیاست‌ها
رایگان قابل مشاهده برای همه

توضیحات دوره

تحلیل بنیادی ( فاندامنتال - Fundamental ) در بازار فارکس به تمرکز بر اخبار و رویدادهای اقتصادی می‌پردازد که در این بازار وجود دارند. این رویکرد مورد توجه معامله گران حرفه‌ای و تحلیل‌گران بازار فارکس قرار دارد، زیرا آن‌ها علاوه بر تحلیل تکنیکال، بر رویدادهای اقتصادی تمرکز زیادی دارند. دلیل این تمرکز در زمان رویدادها نهفته است زیرا می‌بینیم که این رویدادها تأثیر قابل توجهی بر بازار دارند. با توجه به این نوع تحلیل، معامله گران می‌توانند از طریق بررسی خبرها و رویدادهای اقتصادی، میزان تأثیر آن‌ها را بر بازار فارکس بسنجند. برخی از رویدادهای مهم شامل اعلان نتایج اقتصادی، تغییرات سیاست‌های مالی و پولی، توافقات تجاری، تحریم‌ها، تغییرات سیاسی و رویدادهای جهانی می‌باشند. در هنگام وقوع این رویدادها، قیمت ارزها ممکن است به طور ناگهانی تغییر کند و بر اساس اطلاعات جدید، معامله گران قادرند تصمیمات خرید و فروش بهتری بگیرند. تحلیل بنیادی باعث می‌شود تا معامله گران ، علاوه بر تحلیل تکنیکال، از تغییرات در شرایط اقتصادی و سیاسی استفاده کنند تا روند‌ها و الگوهای بازار را بهتر بفهمند.

اهداف دوره فاندامنتال فارکس

در این دوره سعی بر این بود که مباحث فاندامنتال به صورت بسیار ساده و کاربردی توضیح داده شود. مباحثی که در این دوره درنظر گرفته شده است تحت عنوان دوره مقدماتی فاندامنتال خدمت شما عزیزان ارائه شده است؛ جدای از اینکه سطوح مقدماتی و ساده را تحت پوشش قرار می‌دهد، مباحثی پیشرفته نیز به کار گرفته شده است.

دوستانی که هیچ اطلاعاتی از بازارهای مالی ندارند نیز می‌توانند از این دوره جهت یادگیری مباحث اقتصاد کلان و خرد، اطلاعات ابتدایی خود را برای ورود به بازارهای جهانی تکمیل کنند و عزیزانی که تجربه معامله‌گری در بازارهای جهانی را دارند نیز می‌توانند به کمک این دوره سطوحی پیشرفته‌تر را تجربه کنند تا تاییدیه‌های پلن معاملاتی خود را ارتقاء بدهند.

شما در دوره مقدماتی فاندامنتال کاربردی در بازار فارکس به کمک آموزش چرخه اقتصادی کشورها و فاکتورهای موثر بر چرخه اقتصادی که شامل تولید ناخالص داخلی، سیاست‌های پولی، بازار مشاغل و درنهایت دیتاهای تورمی می‌باشد، می‌توانید دیدگاه‌های متعددی را در تایم‌فریم‌های مختلف بازار جهت معاملات خود به کار بگیرید.

در این دوره مباحث ذکر شده بعنوان فاکتورهای بررسی چرخه اقتصادی بصورت مجزا نیز معامله گرفته می‌شوند. شما می‌توانید جدای از به دست آوردن چرخه اقتصادی کشورها که دیدگاه‌ بلندمدت قابل اعتمادی برای شما جهت ارزش‌گذاری ارز کشورها ارائه می‌دهد، در کوتاه مدت نیز به کمک شاخص‌هایی که در تک تک جلسات اعلام میکنیم، معاملات خود را مدیریت کنید.

لازم به ذکر است فاکتور تورم در تعیین سیاست‌های بانک‌های مرکزی در سطح جهان اهمیت بسزایی دارد. پس اگر شما عزیزان تورم را درک کنید به راحتی می‌توانید اقدامات بانک‌های مرکزی و علی‌الخصوص فدرال رزرو آمریکا را پیشبینی کنید که تاثیر بسزایی در روند معاملاتی خود ایجاد میکند. درنهایت شما در این دوره با یک ستاپ تحلیل فاندامنتالی کاربردی برای معاملات خود آشنا خواهید شد و به کمک ستاپ تحلیل ذکر شده شما دیدگاه‌های خود را می‌توانید تعیین کنید. امیدواریم که با معرفی ستاپ تحلیل فاندامنتال مطابق با چرخه اقتصادی یک قدمی موثر در بین جامعه معامله‌گران ایرانی داشته باشیم.

سوالی دارید؟

معامله گران تریدر 98 آماده پاسخگویی به شما هستند.