ستاپ معاملاتی پرایس اکشنی کوازیمودو (QM)

تریدر 98
مدرس دوره
فصل ها
1
تعداد جلسات
10
مدت دوره
05:16:11
نوع دوره
رایگان
آخرین آپدیت
6 اسفند 1401
جزوه آموزشی
ندارد
کاهش کمیسیون و اسپرد تریدر 98 را به عنوان آی بی خود انتخاب کنید تا کمیسیون کمتری پرداخت کنید.

ویدیوی های دوره

فصل یک
ویدیوی 1 مقدمه
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 2 ساختار بازار
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 3 نواحی عرضه و تقاضا و ستاپ‌های RBS و SBR
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 4 قدرت نواحی عرضه و تقاضا
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 5 کوازیمودو (QM)
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 6 سطح حداکثر درد (MPL)
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 7 QML فیک‌اوت
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 8 QML دایموند
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 9 QML فشردگی
رایگان قابل مشاهده برای همه
ویدیوی 10 تاییدیه ورود و روانشناسی
رایگان قابل مشاهده برای همه

توضیحات دوره

ستاپ معاملاتی یا به انگلیسی trading setup در ترجمه لغوی به معنای نصب و راه اندازی معامله می باشد که به صورت ساده به مجموعه روش های تکنیکالی و ابزارهای معاملاتی که در یک تایم فریم مشخص به شما نقاط ورود و خروج به معاملات را صادر میکند ستاپ معاملاتی گفته می شود.

الگوی کوازیمودو (QM)

این الگو (Quasimodo Pattern) اولین بار در سال 2009 توسط شخصی به نام Steve W. در فروم اینترنتی فارکس فکتوری مطرح شد. در ابتدا نام آن Over/Under بود که بعدها توسط اعضایی از همان فروم و موسس آکادمی RTM به الگوی کوازیمودو یا QM تغییر نام پیدا کرد.

این الگو در بسیاری از نقاط چرخش در بازار دیده می‌شود؛ هم در نقاط تغییر روند کلی بازار (به عنوان الگوی بازگشتی) و هم در پولبک‌ها (به عنوان الگوی ادامه‌دهنده). الگوی کوازیمودو در موقعیت‌های مناسب برای ترید بسیار قابل اعتماد بوده و از تایم‌فریم‌های بالا مانند روزانه تا تایم‌فریم‌های پایین مانند 1 دقیقه مشاهده می‌شود.

این دوره در شاخه پرایس اکشن عرضه و تقاضا محسوب می‌شود و همانطور که پیش‌تر گفته شد به صورت تخصصی ستاپ QM را با رویکرد پرایس اکشن عرضه و تقاضا آموزش می‌دهد. دوره بسیار روان، خلاصه، ساده و در عین حال کامل و کاربردی می‌باشد.

دوره از مباحث بسیار ابتدایی مانند ساختار بازار، نحوه شناسایی نواحی عرضه و تقاضا و امتیازدهی به نواحی عرضه و تقاضا شروع می‌شود و پس از آموزش کامل الگوی QM با جزئیات درباره نحوه ورود و تاییدیه‌های ورود صحبت خواهد شد و با توضیحات مختصری درباره روانشناسی و پلن معاملاتی به پایان می‌رسد.

درباره دوره  AWM FX

با وجود اینکه جزوه‌هایی انگلیسی از منصور ساپاری و برخی شاگردانش وجود دارد اما می‌توان گفت AWM FX یکی از مسلط‌ترین شاگردان منصور ساپاری به زبان انگلیسی است و با امانت‌داری همان نکات و ستاپ‌ها را آموزش می‌دهد. با دیدن ویدئوهایAWM FX دیگر به منابع منصوری ساپاری و سایر RTM کارهای جنوب شرق آسیا احتیاجی نخواهید داشت.

این دوره چه پیش‌نیازهایی دارد؟

  • تسلط کامل بر تعاریف و مفاهیم پایه‌ در بازار فارکس مانند بروکر یا کارگزاری، جفت ارز، جفت ارزهای اصلی/کراس/اگزاتیک، نرخ تبدیل، قیمت Ask و Bid، اسپرد، پیپ، ارزش هر پیپ، لوریج یا اهرم، مارجین، لات سایز یا حجم معامله، سفارش‌گذاری، پوزیشن شورت/لانگ.
  • تسلط مناسب بر روی مباحث پایه تکنیکال مانند انواع نمودار، کندل یا شمع، خطوط حمایت و مقاومت.
  • تسلط کامل بر مبحث مدیریت سرمایه و ریسک
  • تسلط بر پلتفرم‌های معاملاتی به‌ویژه متاتریدر 4
سوالی دارید؟

معامله گران تریدر 98 آماده پاسخگویی به شما هستند.